fbpx

Vacature: Trainer Rotterdam (Medior, 24/32u p. week)

Wil jij nieuwe Nederlanders succesvol maken op de arbeidsmarkt? Wij zijn met spoed op zoek naar een trainer die ons team in Rotterdam komt versterken. Op de trainingslocatie naast Rotterdam Centraal ga je aan de slag met onze members. Het gaat om een zeer diverse groep: o.a voormalig vluchtelingen, statushouders en nieuwe Nederlanders die een afstand hebben tot de arbeidsmarkt. Heb jij enkele jaren ervaring als trainer (medior) en wil je meebouwen aan een samenleving waarin gelijkwaardigheid bovenaan staat? Dan is de Werkclub per direct op zoek naar jou!

Wat we doen bij de Werkclub:
De Werkclub begeleidt ‘members’ bij de eerste stappen op de Nederlandse arbeidsmarkt. Onze ‘members’ zoeken werk en wij helpen ze daarbij! De members nemen deel aan ons programma, met aanvullende begeleiding van maximaal 2 tot 3 jaar. Ons doel is om te zorgen dat de zelfredzaamheid van de members groter wordt en ze op eigen benen kunnen staan. Dat doen we in Rotterdam, maar ook in de IJsselgemeenten, Utrecht en Eindhoven. En we willen graag groeien! Daarom zijn we op zoek naar trainers die met ons willen bouwen aan succesvolle vestigingen van de Werkclub door heel Nederland.

Jouw rol als Werkclub trainer:
Het team op de vestiging in Rotterdam bestaat uit een vestigingsmanager (Joas), junior (Kelly) en senior trainer (Martin). Jij komt het team versterken zodat we meer deelnemers effectief kunnen begeleiden. Als Medior Trainer zorg je dat je goed in kaart brengt wat members willen leren. Samen maak je een plan van aanpak, die als leidraad dient in het programma. Als trainer geef je klassikale trainingen en zorg je daarnaast dat je 1-op-1 met de members aan de slag gaat om doelen te stellen. Voor de één zal dit het kiezen van een passende opleiding zijn, voor de ander een baan om te kunnen bouwen aan een toekomst zonder uitkering. Jij als trainer hebt daarin een cruciale rol! Natuurlijk zorg jij er ook voor dat je de hele voortgang goed registreert in onze systemen. De administratie speelt een belangrijke rol in onze aanpak.

Wij denken dat je het volgende nodig hebt in deze functie:
Voor de rol van trainer moet je stevig in je schoenen staan. De communicatie kan soms uitdagend zijn, maar dit wordt gecompenseerd met een ruime dosis aan motivatie bij onze members. We zien dat onze members graag willen, maar dat het soms nog schort aan de juiste vaardigheden om het te kunnen. Daar bieden jouw trainingen uitkomst. Natuurlijk wordt je in het ontwikkelen hiervan gesteund door jouw collega’s maar ook door vrijwillige coaches. We hebben een klein team, dus de lijnen zijn kort. We besteden daarnaast veel aandacht, tijd en energie aan jouw ontwikkeling. Zodat je jezelf ontwikkelt én de members beter kunt helpen!

 • Je hebt minimaal HBO werk- en denkniveau, bij voorkeur een opleiding P&O of Maatschappelijk Werk;
 • Je hebt bij voorkeur ervaring of affiniteit met begeleiding van nieuwe Nederlanders met beperkte kennis van de Nederlandse taal en arbeidsmarkt;
 • Je hebt minimaal 1-3 jaar aantoonbare ervaring in het geven van trainingen en workshops aan doelgroepen met een afstand tot de arbeidsmarkt (medior niveau);
 • Je vind het leuk om na te denken over hoe wij onze trainingen en dienstverlening kunnen ontwikkelen en verbeteren;
 • Je hebt een groot hart voor de mens. Je kunt goed luisteren, hebt geduld en hebt een open karakter;
  Administratie gaat je goed af. Je bent een ster in het vastleggen van informatie.

Ga je bij de Werkclub aan de slag? Dan kunnen we je dit bieden:
Als trainer heb je een zeer veelzijdige functie. Je begeleidt het leerproces, maar bent ook coach, sparringpartner en klankbord voor collega’s. Je krijgt veel vrijheid om je expertise in te zetten en uit te breiden, in het belang van onze members. Dit krijg je ervoor terug:

 • Een opleidingsprogramma zodat jij je kunt blijven ontwikkelen. Denk aan trainingen, opleidingen en persoonlijke coaching;
 • We bieden een halfjaarcontract met zicht op verlenging naar een jaarcontract en onbepaalde tijd bij goed functioneren;
 • Een marktconform salaris en arbeidsvoorwaardenpakket, met resultaatregeling;
 • Energie van leergierige members die je concreet vooruit helpt met een uniek trainingsprogramma;
 • Veel vrijheid om je training en coaching succesvol te maken;
 • Een trainingslocatie dichtbij het OV op een inspirerende plek.

Ben jij enthousiast geworden na het lezen van deze vacature? Wil jij meebouwen aan onze organisatie en daarmee nog meer members helpen om een mooie toekomst op te bouwen? Solliciteer dan direct door te mailen naar sollicitaties@werkclub.nl onder vermelding van ‘medior trainer Rotterdam’

Onze supporters